Cena MO SZTŠ Žarnovica (pištoľ) – 2023

MO SZTŠ Žarnovica a ŠSK ZC-352 Žarnovica Vás pozývajú na súťaž Cena MO SZTŠ Žarnovica, ktorá sa uskutoční v nedeľu, 07. 05. 2023. Prezentácia sa uskutoční v čase od 08.15 do 08.50. Viac informácií nájdete v PROPOZÍCIÁCH.

Výsledková listina zo súťaže

7. mája sa, pod názvom „Cena MO SZTŠ Žarnovica“, uskutočnila na strelnici v Rudne nad Hronom ďalšia súťaž v streľbe z krátkych guľových zbraní. Súťažilo sa v disciplíne malokalibrová pištoľ 40 rán, bez rozdielu kategórií. Zorganizovala ju Miestna organizácia Slovenského zväzu technických športov a Športovo-strelecký klub Žarnovica.

Tentoraz súťažilo 15 strelcov, pričom sedem bolo z usporiadajúcich organizácií. Ďalší boli z Rudna nad Hronom, Žiaru nad Hronom a Handlovej. Najlepšie nastrieľal a minuloročné víťazstvo obhájil Karol Ihring (M-ŠSK Žiar nad Hronom) s 366 kruhmi. Druhý bol Dušan Bublák s 354 a tretí Stanislav Laluha (obaja ŠSK Handlová) s 346 kruhmi. Najúspešnejší z usporiadajúcich organizácii bol Miroslav Škultéty (člen oboch organizácií), ktorý nastrieľal 337  kruhov.

Traja najúspešnejší boli ocenení športovými pohármi.

Text a foto: Ing. Jozef Piecka